Odzież damska hurt czyli oferta nie tylko dla sklepów odzieżowych

Odzież damska hurt kierowana do wielu podmiotów

Moda, to nie tylko piękne sukienki xxxl czy twarzowe swetry. To również prężnie działający biznes, gdzie z powodzeniem funkcjonuje wiele podmiotów. Klasyczny łańcuch dostaw rozpoczyna się na producentach odzieży i obejmuje kolejno takie podmioty jak hurtownia odzieży damskiej, sklepy odzieżowe, na odbiorcach detalicznych kończąc. Jednakże branża obejmuje także wiele innych podmiotów, które są związane z modą pośrednio lub bezpośrednio i korzystają z zakupów hurtowych. Do kogo jeszcze kierowana jest oferta, określana ogólnie jako odzież damska hurt?

Podmioty z branży modowej

Oferta, którą posiada hurtownia sukienek, najczęściej jest kierowana do sklepów odzieżowych i butików. To w nich klientki mogą wybrać odpowiadającą sobie odzież w cenach detalicznych. Sklepy, dzięki atrakcyjnej ofercie hurtowej, mogą zaoferować bogaty wybór, a do tego utrzymać ceny końcowe na odpowiednim poziomie. Hurtownie często oferują też produkty od znanych projektantów, jak i te mniej ekskluzywne. To pozwala na zróżnicowanie asortymentu.

Może się to wydawać nieco dziwne, ale z ofert hurtowych korzystają również początkujący projektanci mody. W jednym miejscu uzyskują dostęp do szerokiego asortymentu materiałów i akcesoriów modowych. Dobrym przykładem może być hurt czapki zimowej do nowej kolekcji jesień/zima. Dany projektant nie musi się bowiem zajmować projektowaniem nakryć głowy, ale potrzebuje ich do prezentacji swoich płaszczów bądź swetrów. Dzięki zakupom hurtowym może wybrać to, czego potrzebuje w dobrej cenie.

Wiele firm usługowych także potrzebuje dostępu do odzieży damskiej. Są to między innymi firmy organizujące różne eventy i wydarzenia. Modelki i hostessy muszą mieć zapewnioną odpowiednią garderobę, a hurtownia jest świetnym miejscem do zaopatrzenia się w tego typu asortyment. Także sesje zdjęciowe realizowane dla różnych marek i produktów, to okazja by sięgać po sukienki damskie xxl z hurtowni.

Zamówienia detaliczne

Wiele hurtowni daje możliwości składania zamówień przez osoby prywatne. Odbywa się to najczęściej dwojako. Jeśli klientka zdecyduje się na zamówienie, które spełnia wymogi hurtowe pod względem ilości bądź wartości, otrzyma atrakcyjne ceny hurtowe. W przypadku, kiedy zamawia pojedyncze dresy welurowe lub spodnie, płatność nalicza się w cenach detalicznych. Należy przy tym zaznaczyć, że nie każda hurtownia daje takie możliwości i ogranicza zakupy wyłącznie do zamówień przez firmy.

Istotne jest, aby hurtownie nie oferowały cen hurtowych przy zamówieniach detalicznych. Takie działanie niszczy bowiem rynek, wykluczając niejako sklepy detaliczne. Nie można zapominać, że to owe sklepy wykonują bardzo dużą pracę, aby dostarczyć odbiorcom to, czego pragną i potrzebują.